Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır? BES İptali Nasıl Yapılır? 2022

Bireysel Emeklilik Sistemi yani BES geleceğinizi güvence altına almak için çıkarılan bir sistem. BES 2017 yılında devlet tarafından çıkarıldı ve bu yasaya göre de özel sektör çalışanları direkt otomatik olarak BES’e dahil edildi. Fakat bununla birlikte BES iptali için talepleri de oldukça arttı. Bireysel Emeklilik iptali için ne yapmalıyım? İptal işlemini kolaylıkla halledebilmeniz için bu yazımızda gerekli olan tüm bilgilere bu yazımızda yer verdik.

BES’ten Hemen Çıkılır mı?

Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil olduktan sonra hemen çıkmanız mümkün değildir. BES’e dahil olduktan 2 ay sonra iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. BES iptal işlemi için işlem talebinde bulunduğunuzda kesinti bilgilerini de öğrenebileceksiniz bu konu ile ilgili bankanızdan net bilgileri almanız daha doğru olacaktır. Peki BES iptal başvurusu nasıl yapılır? İlk olarak bankanız ile irtibat kurmanız gerekmektedir. Bununla ilgili tüm bilgileri yazının devamında belirttik.

Akbank Avivasa BES İptali

Akbank Avivasa BES iptali işlemlerini başlatmak için ilk olarak Avivasa müşteri hizmetleri ile irtibat kurmanız gerekmektedir. Dilerseniz 444 11 11 nolu numara üzerinden iletişim kurabilirsiniz. BES iptal talebinizi müşteri temsilcisine ilettikten sonra tarafınıza bazı evraklar gönderilir. Gönderilen evrakı eksiksiz olarak doldurup Avivasa’ya göndermeniz gerekiyor.

Garanti Bankası BES İptali

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik iptali için çağrı merkezine 444 0 336 nolu numara üzerinden irtibat kurun. Garanti BES iptali işlemini gerçekleştirmek istediğinizi belirttiğinizde size evrak gönderimi yapılacaktır. Zaten müşteri temsilcisi Garanti Bankası BES iptali ile ilgili gerekli bilgileri de verecektir.

İş Bankası ( Anadolu Hayat Emeklilik ) BES İptali

İş Bankası BES’e dahil olduysanız ve sistemden çıkmak istiyorsanız 0850 724 55 00 nolu numara ile çağrı merkezine bağlanın. İş Bankası BES iptali için talebinizi belirttiğiniz zaman size gerekli bilgilendirmeleri yapmaları gerekiyor. Çünkü kesintinin ne kadar olacağı vs. ile ilgili de bilgi sahibi olmanız da fayda var. Daha sonra tarafınıza gönderilen formu doldurup tekrar yetkililere göndermeniz gerekmektedir. Zaten bunla ilgili de gerekli tüm bilgileri sizlere vereceklerdir.

Ziraat Bankası BES İptali

Ziraat Bankası BES iptali nasıl yapılır? Bireysel Emeklilik Sistemi’ni çıkmak istiyorsanız 0850 202 20 20 nolu numara üzerinden Ziraat BES iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat Ziraat Bankası BES iptal işleminiz gerçekleşmeden önce müşteri temsilciniz size bazı bilgiler verecektir. Verilen bilgiler doğrultusunda halen kapatmak istiyorsanız BES iptal işleminiz için süreç başlatılır.

QNB Finansbank BES İptali

Finansbank BES iptali nasıl yapılır? Finansbank Bireysel Emeklilik Sistemi’nden ayrılmak istiyorsanız 0850 222 0 900 ‘ı tuşlayarak çağrı merkezine ulaşabilirsiniz. Tarafınıza birkaç soru soracaklar ve siz onay verdikten sonra evrak gönderecekler. Gönderilen evrak doldurulduktan sonra bankaya göndereceksiniz ve işlemleri tamamlayacaklar. Bankanızın evrak talebinde bulunup bulunmayacağı prosedür ile ilgili bir durum. Müşteri temsilciniz gerekli tüm bilgileri detaylı olarak sizinle paylaşacaklardır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu