Enpara Nedir? Enpara Neden Avantajlı ve Ücretsiz?

Şubesiz internet bankacılığı ile bilinen Enpara aslında Finansbank’a aittir ve şubesiz olarak müşterilerine hizmet sunmaktadır. Bulunduğumuz sene içerisinde 500.000 müşteriye ulaşmış ve daha da hızla müşteri sayısı artmaya devam etmektedir. Dijital bankacılıkta şubesiz hizmet sağlamasına rağmen bir çok bankaya göre daha avantajlı ve kullanışlıdır. Örneğin bir çok bankanın yaptığı ücretli işlemleri Enpara ücretsiz yapar ve hızlı işlem seçeneği sunar tabii ki bunun haricinde daha bir çok avantaj vardır. Peki neden Enpara kullanılmalı? Yazının devamında size bu dijital bankanın avantajları ile ilgili daha fazla bilgiye yer verdik.

Enpara bankacılık sektöründe büyük ses getirmiştir, her zaman fazlasıyla ilgi görmüştür ve Türkiye’de adeta milat olmuştur. Enpara avantajlarını anlattığımızda neden bu kadar tercih edildiğini daha iyi anlayacaksınız.

Enpara Avantajları

Sizlere Enpara avantajlarını detaylı anlatmadan önce maddeler halinde kısaca sıraladık.

  • Hesap işletim ücreti yoktur.
  • Şubesiz bankacılık hizmeti sunar. Banka kartınız direkt adresinize ulaşır.
  • Hesap işletim ücreti vermeniz gerekmiyor.
  • Encard kartı ile yurtiçi ya da yurtdışındaki her ATM’de işlem yapıp kullanabilirsiniz.
  • EFT-Havale işlemlerinde ücret alınmaz.
  • Birikimleriniz varsa yüksek faiz yüksek faiz oranından faydalanırsınız.
  • Nakit paraya ihtiyaç duyduğunuz taktirde Ekpara’yı kullanabilirsiniz.
  • İhtiyaç kredisinde masraf ücreti talep edilmez.

Enpara Hesap İşletim Ücreti Var mı?

Enpara’da hesap işletim ücreti bulunmamaktadır. Üstelik döviz, vadeli, vadesiz ya da altın hesabı gibi hiç bir hesapta hesap işletim ücreti yoktur. Açmak istediğiniz hesaba dilediğiniz tutarda para yatırabilirsiniz, minimum tutarı bulunmuyor. Zira bu avantajı her banka müşterilerine sunmuyor. Tabii ki Enpara gibi bir dijital bankanın müşterilerine sunduğu tek avantaj bu değil.

Enpara EFT-Havale Ücreti Alınıyor mu?

Enpara’da EFT-Havale bankacılık işlemlerinde ücret alınmıyor. Üstelik hesap işletim ücreti de bulunmamakta. Zaten yüz binlerce müşteriye ulaşmasındaki en önemli faktörlerde budur.

Enpara

Nakit Paraya İhtiyacınız Varsa Ekpara

Enpara her yönden müşterilerine çok fazla sayıda avantaj sunuyor. Nakit paraya ihtiyaç duyduğunuz taktirde Ekpara kartından yararlanabilirsiniz. Peki Ekpara nedir? Ekpara, Enpara tarafından müşterilerinin vadesiz hesabına tanımladığı bir kredi limitidir. Bu kredi limitini dilerseniz normal alışverişlerinizde, para transferlerinde kullanabilirsiniz ya da nakit olarak çekebilirsiniz.

Ekpara limitini kullanmak istediğinizde tabii ki belli bir faiz alınacaktır. Bu faiz oranı aylık %2,02 olarak belirlenmiştir. Vergi ve faiz dışında ek bir işlem ücreti alınmıyor. Ekpara’da ödeme süresi için ise 1 aylık süre verilmektedir, bu süre içerisinde kullanılan limit doğrultusunda ne kadar borcunuz olduysa bunu ödemeniz gerekmektedir.

Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Enpara ile masrafsız ihtiyaç kredisi alabilmek mümkün. Diğer bir çok banka sigorta masraflarını, kredi tahsis ve dosya masrafı gibi bir çok işlem göstererek bunların ücretini de sizden alır ancak Enpara’ da bunların ücreti alınmaz.

Enpara ihtiyaç kredisi limitleri ise en az 1.000 TL’dir, en fazla 30.000 TL limiti vardır ve 36 aya varan vade seçeneği sunulmaktadır. Kredi başvurusu gerçekleştirdiğiniz taktirde onay verilirse çok kısa bir süre içerisinde ihtiyaç krediniz hesabınıza yansır. Enpara ihtiyaç kredisi faizlerini öğrenmek için mobil bankacılığından ya da resmi web sayfasından öğrenebilirsiniz.

Önerilen yazılar : En iyi 5 kredi kartı hangisi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu