Halkbank Hesap Bakiyesi Öğrenme Sorgula İşlemi 2022

Halkbank müşterisiyseniz ve hesabınızdaki bakiyeyi görüntülemek istiyorsanız oldukça kolay bir şekilde bunu yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı ile ya da direkt SMS ile Halkbank bakiye sorgulama işlemini yapmanız mümkün. Bunu nasıl yapacağınızı yazının devamında sizler için anlattık.

Halkbank İnternet Bankacılığından Hesap Bakiyesi Sorgulama

Halkbank hesap bakiyesini öğrenmek için şubelere gitmenize gerek yok. Direkt www.halkbank.com.tr internet bankacılığını ziyaret ederek hesap bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra karşınıza direkt bakiye bölümü çıkacaktır. İnternet bankacılığı şifreniz yoksa Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak destek alabilirsiniz. Fakat hesap bakiyesini sorgulamak için aşağı bölümde yer alan diğer yöntemi de deneyebilirsiniz. Bu işlem de oldukça kolaydır.

Halkbank SMS ile Hesap Bakiyesi Öğrenme

İnternet bankacılığı olmadan hesap bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. En çok tercih edilen yöntemlerden birisi de zaten budur. Halkbank SMS ile hesap bakiyesini öğrenmek için telefonunuzun mesaj bölümüne giriş yapın. Daha sonra “BAKIYE” yazın ve vadesiz olan hesabınızın kartının son dört rakamını yazıp 3401’e SMS gönderin. Çok kısa süre içerisinde bankanız tarafınıza SMS ile bakiye bilgilendirmesini yapacaklardır. Ancak herhangi bir SMS gelmez ise bankanızın müşteri hizmetlerini arayıp durumu belirtmeniz gerekir. Halkbank T.C. kimlik numarası ile bakiye sorgulamak uzun bir işlem olduğu için direkt SMS ile öğrenebilirsiniz.

Bunların dışında ATM’ye giderek kartınız ile herhangi bir bankadan hesap bakiyesini sorgulayabilirsiniz. Fakat Halkbank dışındaki diğer bankaların ATM’sinde bu işlemi yaparsanız işlem ücreti alabilir. Halkbank mobil internet bankacılığı sayesinde bankanızın ATM’sinden QR kodla da hesap bakiyesini sorgulayabilirsiniz.

Halkbank hesap bakiyesi öğrenme ile ilgili ek olarak sorularınız varsa aşağı bölümdeki yorum bölümünden sorabilirsiniz. Sorularınız en kısa süre içerisinde yanıtlanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu