Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2022

Öğrenciler için anında onaylanan kredi başvurusu hangisi? Öğrencilere kredi veren bankalar hangileri? ( Açıkçası ben de geçmişte öğrenci olduğum için bu yazımızı sizin için titizlikle hazırladım ve ekip olarak da geniş kapsamlı araştırmalar yaptık. )
Bankalar öğrencilerden gelir belgesi istemiyor ancak bazı koşullara çok dikkat ediyor. Bunları mutlaka bilmelisiniz. Tüm bilgileri bu yazımızda öğrenmiş olacaksınız. Bankalar eğitim kredisi için faizsiz kredi veriyor mu?

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de virüsün yaygınlaşmasından dolayı bir çok banka işlemlerini mümkün olduğunca uzaktan yapmaya çalışıyor. Sizler de üniversitelilere kredi veren bankalar ile ilgili tüm gerekli bilgileri bu yazımızda öğrenmiş olacaksınız. Şunu ilk başta belirtelim ki faizsiz eğitim kredisi veren bankalar bulunmamaktadır. Öğrencilerin sadece üniversite için değil günlük yaşamları için de nakit ihtiyacı olabiliyor. Gelir belgesiz öğrenciye kredi veren bankalar şunlardır ; Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Vakıfbank, Odeabank, Denizbank, Yapı Kredi Bankası bu bankalar öğrencilerden gelir belgesi istemiyor. Bu bankalar aynı zamanda öğrenciye en çok limit veren bankalar olarak yer alıyor. Bankalar öğrenciden gelir belgesi istemiyor ancak yine de bazı koşullara dikkat ediyor. Peki o halde eğitim kredisi nasıl alınır?

Bankalardan Eğitim Kredisi Nasıl Alınır?

Eğitim kredisi nasıl alınır? Açıkçası hiçbir banka öğrenci de olsa çalışan bir kişi de olsa kredi verirken bankalar bu krediyi riske atmak istemez. O yüzden bazı koşullara çok dikkat etmektedir. Her banka mutlaka kişilerin kredi sicilini ve kredi notuna özellikle çok dikkat etmektedir. Kredi notunuz kötü bir durumda değilse kredi alabilirsiniz. Ancak öğrenci olarak kredi çekmek istediğinizde hangi bankaya başvuru yapacağınızı iyi seçmelisiniz. Çünkü birçok bankanın faiz oranları ve kampanyası farklı olabiliyor. Size yukarıda bahsettiğimiz bankaların kampanyalarını ve faiz oranlarını anlatmadan önce eğitim kredisi için istenen evraklar nedir onları maddeler halinde sıralayalım.

Eğitim Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Eğitim kredisi için gerekli şartlar aşağı bölümde listelenmiştir.

  • Kimlik ve kimlik fotokopisi veya pasaport
  • Kişi eğer çalışıyorsa gelir belgesi
  • Öğrenci eğitim gördüğüne dair bir belge
  • Yerleşim belgeniz ya da bir elektrik, su faturası

Eğitim kredisi veren bankaların faiz oranları ve kampanyalarını da sizler için sıraladık.

Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Ziraat Bankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Vakıfbank, Odeabank, Denizbank, Yapı Kredi Bankası başta olmak üzere birçok banka bu konuda öğrencilere destek için eğitim kredisi vermektedir. Ancak burada önemli olan durum şu ki : uygun faiz oranlarını, kampanyaları hangi bankalar sunuyor bunu bilmemiz gerekiyor. Tüm bu saydığımız ve diğer bankaların faiz oranlarını kampanyalarını aşağıda sizler için sıraladık.

Ziraat Bankası Öğrenciye Eğitim Kredisi

Ziraat Bankası eğitim kredisi veren bankaların başında gelmektedir. Üstelik 36 aya varabilen vadeler sunmaktadır aynı zamanda bununla birlikte birçok bankaya göre uygun faizle eğitim kredisini veriyor. Limit olarak ise 50.000 TL’ye kadar kredi verilebiliyor. Öğrenciye verilen bu krediyi eğitim kredisi olarak sunmaktadır. Öğrenci eğitim kredi başvurusu için bulunduğunuz en yakın yerdeki Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz. Kredi başvurusunu gerçekleştirmeniz için gelir belgesi göstermeyebilirsiniz. Ancak gelir belgesi olmadığı taktirde Ziraat Bankası size kefil olan birini ister ya da taşınamaz bir ipoteğe ihtiyaç duyar. Aksi halde banka size bu krediyi vermeyebilir. Gelir belgesiz öğrenciye kredi veren bankalar oldukça fazla ancak gelir belgesi olmadığı taktirde bankalar buna eş değer bir koşul istemektedir.

Denizbank Öğrenci Kredisi Yüksek Limitli

Denizbank öğrenci kredisi gerçekten limit olarak öğrencilere yüksek bir seviyede limit sunuyor. Eğitim için kredi desteği 55.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bunun dışında diğer eğitim ihtiyaçlarını karşılamak için 36 aya kadar varan vadeli eğitim kredisi de verilmektedir. Aşağı bölümden faiz oranlarına bakabilirsiniz. Bu linkten güncel faiz oranlarına bakabilirsiniz.

İş Bankası Öğrenciye Eğitim Kredisi

İş Bankası öğrenci kredisini sunan bankalar arasında yer alıyor. Çoğu öğrencilerin eğitim masrafları, günlük hayattaki masrafları için veya özel okul için eğitim kredisine ihtiyaç duyuyor. Şubeye gidip bu krediyi talep ettiğinizde sizden yukarıda bölümde listelediğimiz evrakları talep edeceklerdir. Bu evrakları yanınızda götürmeniz gerekiyor. Sizler için 36 aya varan vade imkanı vardır. Faiz oranları aşağı bölümdedir. Güncel faiz oranları için bu linke tıklayabilirsiniz. İş Bankası’nın sitesi çıkacaktır ve buradan bireysel kredilerden eğitim kredisini seçip güncel faiz oranlarına bakabilirsiniz.

Garanti Bankası Öğrenciye Eğitim Kredisi

Öğrenciye kredi veren bankalar ve limitleri : Garanti Bankası öğrencilere kredi verme konusunda gerçekten oldukça iyi limitler sunmaktadır. Öğrencilerin özel okul seçimlerinde ya da eğitim hayatında alabilecekleri kredi 25.000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Bu limite göre de öğrenciler için gayet uygun faiz oranları sunmaktadır. Bu fırsattan yararlanmak için bulunduğunuz yerdeki en yakın Garanti Bankası şubesine gidip başvuruda bulunabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu