QNB Finansbank Kredi Kartı İnternet Alışverişine Kapatma İşlemi 2022

QNB Finansbank müşterisiyseniz kredi kartınızı veya banka kartınızı alışverişe açmak ya da kapatmak istiyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz. Üstelik QNB Finansbank kredi kartını alışverişe açmak ya da kapatmak için birkaç seçenek bulunuyor. Bunları size maddeler halinde sıralayacağız ancak en kolay yöntemin hangisi olduğunu da öneri halinde sizlere sunacağız.

İnternet üzerinden online alışveriş yapmak bazı müşterilere göre pek de güvenilir olmuyor. Bu nedenden dolayı bazı müşteriler kredi kartını alışverişe kapatmak isteyebiliyor. O yüzden bu yazımızdan hem kredi kartı nasıl internet alışverişine kapanır ve nasıl açılır bunları anlattık. Aynı zamanda Finansbank banka kartını internet alışverişine açtırma ve kapattırma işlemini de yapabilirsiniz. QNB Finansbank bu işlemleri yapabilmeniz için 3 farklı seçenek sunuyor. Aşağıda bölümde bu seçeneklerin hepsini görebileceksiniz.

QNB Finansbank Kredi Kartı Online İşlemlere Açma ve Kapatma

Finansbank kredi kartını internet alışverişine açma ve kapatma işlemini nasıl yapacağınızı seçenekler halinde sıraladık. Bu seçeneklerden birini uygulamanız yeterli olacaktır. Fakat yine de konu ile ilgili aklınıza takılan sorular varsa bunları en alt bölümde yer alan yorum bölümünden sorabilirsiniz.

QNB Finansbank Web Sitesinden Online Alışveriş Açma ve Kapatma Nasıl Yapılır?

Bankanızın resmi web sitesine giriş yaparak kredi kartınızın online işlemlere açabilirsiniz. İzlemeniz gereken adımları aşağıda maddeler halinde sıraladık.

  • Yukarıda yer alan linkten bankanın web sayfasına giriş yapın ve online işlemler menüsünden internet bankacılığını seçin. Daha sonra T.C. kimlik numaranızı ya da müşteri numaranız ile birlikte şifrenizi girin.
  • Hesabınıza erişim sağladıktan sonra “İşlemlerim” menüsünden “Kredi Kartı İşlemleri” bölümüne giriş yapın. Giriş yaptığınız bu ayarlar bölümünde kredi kartı ayarları ile ilgili bir çok ayarlar bulunmakta. Online alışveriş seçeneğini seçin. Buradan online alışverişe kapatma ya da online alışverişe açma işlemini aktif hale getirebilirsiniz.

QNB Finansbank Mobil Uygulama Üzerinden Online Alışveriş Açma ve Kapatma

QNB Finansbank kredi kartı kullanan müşteriler gerçekten birçok yönden avantaj sahibi olabiliyorlar. Alışveriş yaparken topladıkları puanlar sonucunda harcarken kazanmış oluyorlar. Siz de kartınızı online alışverişe açtırmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • İlk olarak QNB Finansbank’ın mobil uygulamasını indirin ve T.C. kimlik numaranızla ya da müşteri numaranızla birlikte şifrenizi girerek hesabınıza giriş yapın.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra menüye giriş yapın ve kredi kartı bölümünden kart ayarlarını seçin. Buraya yeni bir menüye erişim sağlayacağsınız.
  • Açılan bu bölümde online alışveriş seçeneğini göreceksiniz karşısında bulunan bölümü aktif ya da pasif duruma getirebilirsiniz.

Cardfinans internet alışverişine açma işlemi için yukarıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

QNB Finansbank Çağrı Merkezi İnternet Alışverişini Açma/ Kapama

Yukarıda yer alan yöntemlerin dışında çağrı merkezi ile iletişim kurup kartı internet alışverişine açtırma işlemini yaptırabilirsiniz. Sürecin nasıl işlediğini maddeler halinde sizlere sıraladık.

  • QNB Finansbank çağrı merkezine 0 850 222 1 900 nolu numara üzerinden arama gerçekleştirin.
  • Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra kartınızı internet alışverişine açtırmak istediğinizi belirtin.
  • Daha sonra müşteri temsilcisi size bazı sorular soracaktır. Yani yaptığımız işlemi onaylıyor musunuz şeklinde bazı sorulara onay verdikten sonra işleminizi gerçekleştiriyorlar.

QNB Finansbank SMS ile Kredi Kartını Online Alışveriş Açma ve Kapattırma

QNB Finansbank kartınızı internet alışverişine açtırmak SMS yolu ile de çok kolay. Çok kısa süre içerisinde kartı SMS ile online alışverişe açma işlemini yapabilirsiniz. Aşağıda kısaca maddeler halinde bu adımları sıraladık.

INTERNET yazıp boşluk bırakın daha sonra kartınızın üzerinde yer alan son dört haneyi yazın ve 2273’e gönderin. Bu işlemi yaptıktan sonra ek bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır. Ancak kartınızın internet alışverişine açıldığına dair bir SMS gelmediği taktirde bankanızın çağrı merkezi ile görüşmeniz gerekecektir.

Finansbank internet alışverişine açma adlı yazımızı okuduysanız ve halen takıldığınız sorular varsa alt tarafta yer alan yorum yerinden sorunuzu iletebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu