Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2022

Tüm dünyayı finansal anlamda da etkileyen korona virüsünün zararları ne yazık ki ülkemizin ekonomik durumunu da fazlasıyla etkiledi. Tabii ki bu ekonomik nedenlerden ötürü bankalara olan kredi başvurusu hızla arttı. Fakat her banka her kişiye bu kredi imkanını sunmuyor. Bu yazımızda sizlere hangi bankaların sicili bozuk olan kişilere kredi verdiğini anlattık.

Sicilim Bozuk Nasıl Kredi Alabilirim?

Sicilim bozuk kredi almak istiyorum diye araştırma yapanlardansanız bu yazıyı dikkatlice okumanızda fayda var. Çünkü siciliniz bozuksa her bankaya başvuru yaptığınızda ve olumsuz sonuçlandığında kredi notunuzu düşürecektir. Garanti Bankası, Ziraat Bankası gibi büyük bankalar genelde kara listede olan kişilere kredi vermiyorlar. Bu bankalar zaten büyük oranlarda müşteri sayısına sahipler ve borcunu ödeyememiş olan kişilere kredi verip risk almak istemezler. Yine de bazen çok az miktarda da olsa kredi verilebiliyor. Ancak bu bankaların dışında başvuru yapabileceğiniz alternatif bankaları da sizler için araştırdık. Konuya tam olarak hakim olmanız için yazılanların hepsini okumanız daha iyi olacaktır.

Sicili Bozuk Olana Kredi

Sicili bozuk olanlara kredi gibi bir çok kişi tarafından bu yönde bir araştırma yapılıyor. Konu ile ilgili gerekli tüm bilgilere bu yazımızda yer verdik.

Bir çok kişi mevcut olan kredi borçlarından, avukatlarda olan icralık dosyalarından dolayı sicili bozuk olana kredi veren yerleri araştırmaktadır. Sicili bozuk olana Garanti BBVA, Akbank ya da Ziraat Bankası gibi bankalar elbette kredi vermez. Çünkü bu belirtmiş olduğumuz bankalar zaten geniş bir müşteri kitlesine sahip ve sicili bozuk olana kredi vermek gibi bir riske girmezler. Çünkü riskli listede yer aldıkları için kredilerini bu yönde vermek istemezler. Fakat bu bilindik bankalar dışında başka bankalarda tabii ki mevcut ve kara listede olana kredi veren bankalar var. Bu bahsedeceğimiz bankalar ise daha çok yeni bankalar ve bu sektörde adını duyurmaya da çalıştığı için böyle bir riske girebiliyorlar.

Sicili Bozuk Olana Hangi Bankalar Kredi Verir?

Kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankaların 16 tanesini aşağıda sizler için sıraladık. Fakat bu bankalardan hemen sonra yazının devamında sicilinizi düzeltmek için izleyeceğiniz adımları da okursanız yapacağınız başvurularda olumlu sonuç alma ihtimalinizi de yükseltirsiniz. Çünkü hiçbir banka sicili bozuk olanlara kredi vermek istemez. Dolayısıyla sicilinizi düzeltmek için yazının devamında yer alan yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz. Sicilim bozuk kredi almak istiyorum diyorsanız aşağıdaki bankaları inceleyebilirsiniz. Listeden sonra borç transferi denilen yazımızı okumanızda büyük fayda var.

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar :

 • Alternatif Bank
 • ICBC Türkiye
 • QNB Finansbank
 • Aktif Bank Nkolay
 • HSBC
 • Denizbank
 • Odeabank
 • Akbank Direk Kredi
 • TEB (CEPTE TEB)
 • Enpara.com
 • Kale Bank
 • Fibabanka

Sicili Bozuk Olana Destek Kredisi Verilecek mi?

Kredi sicili bozuk olana banka kredi verir mi? Koronavirüs salgınından dolayı sağlıkta olduğu gibi milyonlarca kişi ekonomik alanda da maalesef sıkıntı çekti ve bu süreç tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de devam ediyor. Ne yazık ki bu sürecin bir süre daha devam edeceği bilinmekte. Bir çok işletme sahibi ya da işsiz kalanlar, yeterli seviyede maaş alamayanlar bu pandemi sürecinin bitmesini beklemekte. Bir çok vatandaş bu ekonomik krizden etkilenirken aynı zamanda çözüm noktası olarakta bankaları tercih ediyorlar. Fakat bu süreçte sicili kötü durumda olanlar ve sicili bozulma tehlikesi yaşayan kişilerin merak ettiği şey şu ; sicili bozuk olanlara destek kredisi veriliyor mu? Eğer kara listedeyseniz kredi alma olasılığınız maalesef oldukça zor. Fakat olumlu sonuçlar da çıkabilir.

Kara Listede Olanlar Kredi Çekebilir mi?

Kara listede yer alan kişilerin bazı bankalardan kredi alma olasılığı var. Kara listeye kredi veren bankalar bulunmakta fakat bu kredinin çok yüksek olmadığını bilmeniz gerekiyor. Kişinin aylık geliri ile hesaplanıp ona göre bir kredi verildiği bilinmelidir.

Verilen bu krediler ihtiyaç kredisi olarak geçer. Pandemi sürecinde kara listede olup kredi çekmek isteyen kişilerin sayısı oldukça yükseldi. Özellikle pandemi sürecinden dolayı bazı bankalar bir anlamda kampanyalar düzenledi. Böylelikle kara listede olanlara kredi verme konusu da olumlu sonuçlanabilir.

Kara Listede Olanlara Ne Kadar Kredi Veriliyor?

Kara listede yer alan kişiler bankalardan en fazla ne kadar kredi alabileceğini merak etmektedir. Sicili bozuk olanlara bankalar kredi verebiliyor. Fakat verilen bu krediler yüksek meblağ değildir. Kişinin sicili bozuk olduğu için ve ihtiyaç kredisi olarak sayıldığı için düşük oranlarda kredi verilmektedir.

Kişinin sicili bozuksa bankadan kredi başvurusu yapmadan önce banka ile görüşmesinde fayda var. En fazla ne kadar kredi alabileceğini öğrenebilir ve olumlu sonuçlanabilir mi diye bilgi de alabilir. Ortalama olarak ise 6.000 TL ile 10.000 TL civarlarında bir kredi alabilirsiniz cevabını iletebilirler. Fakat bu kişinin siciline göre değişebilir. Çünkü bazı kişilerin sicilleri maalesef daha da kötü durumda olabiliyor. Bundan dolayı başvuru yapmadan önce banka ile görüşmeniz en doğrusu. Çünkü kişinin sicili kötüyse ve yapılan başvuru olumsuz olursa kredi notu daha da kötüye gidebilir.

Yasal Takipte Olanlar Kredi Çekebilir mi?

Banka borcunu ödeyememiş kişiler belli bir aşamadan sonra yasal takip listesine alınır. Ancak yasal takip aşamasında olanlar da sicili bozuk olanlar gibi aynı şekilde kredi başvurusu yapabilmekte. Borçları birikmiş ve ödeyememiş olanlar yasal takip listesine alındığını belirttik. Ancak yine de bazı bankalar kredi verme fırsatını sunuyor.

Yasal takipte olanlar ya da sicili bozuk olan kişiler kara listeye alınıyor. Bundan dolayı kara listedeki kişilerin yaptıkları kredi başvuruları yüksek miktarda olmamalı. Çünkü hiçbir banka sicili bozuk olan kişilere yüksek miktarda kredi vermek istemez.

Yaşanan pandemi süreci nedeniyle bankalar kişilere ihtiyaç kredisi vermekte. Özellikle pandemi sürecinden dolayı bankalar kredi verme konusunda sınırlarını bilinçli bir şekilde genişletti. Bu yüzden yasal takipte olan kişiler de kredi alabilmektedir.

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Banka borçlarını ödeyemeyip yasal takibe alan kişiler sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar araştırması yapıp sonrasında başvuru yapabilmektedir. Sizler için aşağıda bu bankaları liste halinde sıraladık. Yapılan başvurular sonrasında bankanız tarafınıza olumlu ya da olumsuz olduğuna dair geri bildirimde bulunur.

Yasal takipte olanlara kredi veren bankalar :

 • Alternatif Bank
 • ICBC Türkiye
 • QNB Finansbank
 • Aktif Bank Nkolay
 • HSBC
 • Denizbank
 • Odeabank
 • Akbank Direk Kredi
 • TEB (CEPTE TEB)
 • Enpara.com
 • Kale Bank
 • Fibabanka

Üst bölümde listelediğimiz bu bankalara kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ancak kara listede yer alanlara yüksek miktarlarda kredi verilmeyebilir. Başvuru yapmadan önce kişi mevcut borcunu öderse kredi alma olasılığı daha da yükselebilir. Ya da olumsuz sonuç alırsanız diğer bankalara tekrar başvuru yapmamanızda fayda var. Çünkü bu durum kredi notunuzu daha da düşük seviyelere düşürür. Kredi notunuz ne kadar düşük olursa bankaların size duyduğu güven de o kadar düşük olacaktır.

Sicili Bozuk Olanlar Nasıl Kredi Çekebilir?

Kara listede olanlar nasıl kredi çekebilir? Bu listede olan kişilerin yaptığı kredi başvurusunda birçok banka olumsuz sonuç vermektedir. Sizler için yukarı bölümde alternatif bankaları sıraladık. Sicili bozuk olan vatandaşlar da aynı şekilde normal kredi başvurusu adımlarını uygulayabilir.

Kredi başvurularınızı internet üzerinden, bankanın mobil bankacılık uygulamasından, SMS işlemi ile yapılabilmektedir. Ya da direkt bankanın şubesine giderek de başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce bankanın şubesine giderek ya da çağrı merkezini arayarak bilgi talebinde bulunmanız daha doğru olacaktır.

Borçları Kapatmak İçin Kredi Veren Bankalar

Borcu kapatmak için kredi çekmek zor bir işlemdir. Çünkü zaten riskli olan listedeyseniz o bankaların size kredi vermeme olasılığı oldukça yüksek seviyelerdedir. Fakat kredi notunuzun yükseltilmesi için borç transfer ya da borç kapatma kredisi dediğimiz kredilerden yararlanma durumunuz olabilir. Biz de sizler için borç transfer kredisi veren bankaları listeledik.

Borç Transfer Kredisi Veren Bankalar

 • Garanti BBVA : Bir çok kişi borç transfer kredisine ihtiyaç duymakta ve bu imkanı tanıyan bankalardan bir tanesi de Garanti BBVA’dır. Üstelik borç transfer kredisi olmasına rağmen 36 aya kadar varan vade fırsatı sunmaktadır.
 • Akbank : Borç transfer kredisi veren bankalardan bir tanesi de Akbank’tır. Faiz oranı ise %1,46’dır. Vade olarak da 12 aya kadar vade imkanı sunmaktadır.
 • Vakıfbank : Yaklaşık olarak 18 aya kadar vade fırsatı sunmaktadır üstelik ertelemeli kredi almak olasılığınızda vardır.
 • Denizbank : Özellikle emekliler için borç transfer kredisi sunmakta ve bunun için de faiz oranları daha düşüktür.
 • Aktifbank : Aktifbank yaklaşık olarak 36 aya kadar bir vade fırsatı veriyor ve faiz oranı da %2,29’dur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu