Ücretsiz Yazar Kasa POS Veren Bankalar 2022

Yapılan alışverişlerde kullanılan ödeme yönteminin büyük bir bölümü kartlar ile yapıldığı artık her işletme tarafından biliniyor.
Yani banka kartlarının kullanımı nakit para kullanımından çok daha fazla.
Özellikle işletme sahipleri bu durumun farkında çünkü müşteriye ödeme kolaylığı sağlanmadığı taktirde tercih edilmeyebiliyorlar.
Dolayısıyla mutlaka işletmelerde POS cihazının bulunması şart. Bir çok işletme sahibi ücretsiz yazar kasa POS veren bankaları araştırmaktadır.
İşte biz de sizler için bu bankaları araştırdık ve aynı zamanda yazar kasa POS cihazlarının nasıl kullanılabileceğini bu yazının devamında anlattık.
Fakat bundan önce çok önemli olan yasal konu ile ilgili sizleri bilgilendirelim.

Yazar Kasa POS Kullanma Mecburiyeti Olanlar 2022

Daha önceden işletmelerde eski tip yazar kasalar bulunmaktaydı ve sadece fiş verilebiliyordu müşterilere. Fakat yeni tip yasar kasalarda işlemler çok daha hızlı ve ayrıca vadesiz kartların ya da kredi kartlarını kullanma olanağı da sağlanmış oldu. Peki yazar kasa POS kullanma zorunluluğu var mı? 2016 senesinden sonra çıkan yeni kanun ile birlikte yeni vergi mükellefi olanların bu cihazı kullanmasına dair zorunluluk getirildi. Yani yazar kasa POS kullanma mecburiyeti vardır.

Yeni Nesil Yazar Kasa Nasıl Alınır?

Yeni nesil yazar kasa için maliyeden izin alınması gerekli mi? Yeni nesil yazar kasa için bankaya başvuru yapmadan önce POS cihazı için maliyeden izin almanız gerekmektedir. POS cihazınızı aldıktan sonra en fazla 90 günlük süre içerisinde cihazın kayıt işlemini yapmanız gerekiyor. Cihaz alındıktan sonra ilgili bankaya gidip bankanın kendisine ait olan uygulamasını yükletiyorsunuz.

Müşterilerine ücretsiz olarak yazar kasa POS cihazı veren bankalardan 3 tanesini sizler için listeledik.

Garanti Bankası Yazar Kasa Pos Cihazı Ücretsiz

Garanti Bankası bir çok alanda ön plana çıkarak gerek normal müşterilerine gerek üye iş yerleri olan müşterilerine ek avantajlar sunmuştur. Yazar kasa pos cihazını üye iş yerlerine ücretsiz olarak vermektedir. Temassız POS,Sanal POS, masaüstü POS cihazı gibi daha bir çok seçenek sunuyor. Siz de Garanti BBVA POS destek hattını ( 444 0 339) arayarak size sunulan kampanya ve avantajları daha da detaylı öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Ücretsiz POS Cihazı

Üye iş yerlerine ücretsiz POS cihazı imkanı sunan diğer bankalardan biri de Vakıfbank’tır. Bu ücretsiz POS cihazını her işletme farklı paketlerde almaktadır. Vakıfbank POS paketleri ise şunlar ; Mobil POS, masaüstü sabit pos , yazar kasa pos, tarım pos.

 • Vera Delta
 • MIKROSARAY PIDION MT 360
 • INFOTEKS / FUSION 410 – G
 • INGENİCO İWE 280
 • Beko 220 TR / 300 TR
 • HUGİN VX675 ECR
 • INFORMATIK INPOS M120
 • PROFİLO VERİFONE VX 680 – E1

TEB Yazar Kasa Pos Cihazı

TEB müşterilerine sabit ücretli olarak sanal pos, DCC POS, Bonus POS, yazarkasa POS, ortak POS, Pos plus+ paketlerini sunmaktadır. TEB bankasının POS cihazları ve ücretlendirmesi ile ilgili gerekli bilgiler aşağıda yer almaktadır.

 • Vera 1.100 TL +KDV
 • Ingenico 1659 TL +KDV
 • Arçelik&Beko 830 USD +KDV
 • Hugin 830 USD ve +KDV
 • Profilo 700 USD ve +KDV

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu