Ziraat Bankası Telefon Güncelleme | Adres Güncelleme – E-Posta Güncelleme

Ziraat Bankası bilgileri güncelleme işlemi oldukça önemli bir durum. Bilgilerinizi hangi platformlar üzerinden yapacağınızı belirttik. Ziraat Bankası bilgilerinizi birçok yerden güncelleyebilirsiniz. Bunların hepsini yazımızda belirttik. İlerideki bankacılık işlemlerinizi sorunsuz halledilmek için güncel olmayan bilgileri güncellemeniz gerekiyor. Güncellenmediği taktirde ise hesabınız, kartınız vs. bloke edilebilir.
Ziraat Bankası bilgi güncelleme işlemi sayesinde tüm bilgilerinizi değiştirebilirsiniz. Genelde en çok telefon numarası güncelleme işlemi yapılıyor. Ancak kimi zaman adres, mail, OGS bilgilerinde de güncelleme yapmamız gerekebiliyor. Bu yazımızda gerekli tüm bilgileri sizlere verdik. Ziraat Bankası telefon numarası güncelleme ya da Ziraat Bankası adres güncelleme gibi işlemlerinizin nasıl yapılacağını bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca yazının devamında bulunan video üzerinden de bu bilgilere erişebilirsiniz.

Ziraat Bankası Bilgi Güncelleme Nedir?

Ziraat Bankası bilgi güncelleme işlemi nedir? Bir takım sorunlardan dolayı kişisel bilgileriniz (adres, telefon vb.) değişebiliyor. Değişen bu bilgilerinizi ise güncellemeniz gerekiyor. Aksi halde hesabınız bloke bile edilebilir. Böyle bir durum yaşandığında ise yaptığınız bankacılık işlemlerinizde, alışverişlerde sorun yaşayacağınız anlamına geliyor. Bu yüzden bilgileriniz güncel değilse mutlaka güncelleyin. Üstelik bilgilerinizi güncellemek için Ziraat Bankası şubelerine gitmenize gerek kalmıyor. Ziraat Bankası bilgi güncelleme işlemini ATM, internet bankacılığı gibi kanallar üzerinden bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.
Bilgilerinizi şubeye giderek güncellemek isterseniz nüfuz cüzdanınızı da götürmeniz gerekir. Aksi halde banka yetkilileri bu konuda size yardımcı olamayacaktır.

Ziraat ATM’den Bilgi Güncelleme Nasıl Yapılır?

Ziraat ATM’den bilgi güncelleme nasıl yapılıyor? Ziraat Bankası ATM’lerinden sadece telefon numaranızı güncelleyebilirsiniz. Adres, e-posta ve OGS vb. bilgileri maalesef güncelleyemezsiniz. ATM’deki yapılabilecek işlemler bu kapsamda oldukça sınırlı olduğu için sadece telefon numarasınız güncelleyebilirsiniz. Sadece telefon numarasını güncelleyebilmenizin sebebi ATM’deki tuşlardan dolayıdır. ATM’de yer alan tuş kombinasyonları sayesinde kolaylıkla telefon numaranızı güncelleyebilirsiniz. Telefon numarası dışında Ziraat Bankası ATM’lerinden SIM Kart Bloke Kaldırma seçeneğini seçerek hesabınıza uygulanmış olan blokeyi de böylelikle kaldırabilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM’den bilgi güncelleme işlemini şu şekilde yapabilirsiniz ; ATM’ye kart ile birlikte gitmeniz gerekir. Kartı ATM’ye yerleştirdikten sonra şifrenizi girin. Karşınıza direkt genel menü gelecektir bu menüde “Kayıtlı İletişim Bilgilerini Değiştirme” seçeneğini seçin. Telefon numarasını güncellemek isteyip istemediğinize dair bir seçenek sunacaktır. Buna onay verdikten sonra yeni telefon numaranızı girebilirsiniz. Telefon numarasını doğru tuşladığınız taktirde Ziraat Bankası tarafından SMS ile bir kod gelecektir tarafınıza. Bu kodu da ATM’den girdikten sonra bilgileri güncelleme işleminiz başarılı olacaktır. Daha sonrasında kartınızı ATM’den alıp tekrar ATM’ye takıp telefon numaranız değişmiş mi diye kontrol de edebilirsiniz.

Ziraat Bankası bilgi güncelleme işlemleri nerelerden yapılabilir?

  • Ziraat Bankası ATM üzerinden bilgi güncelleme : Kartınızı ATM’nin kart girişine yerleştirin ve şifrenizi girin. Daha sonra “Kayıtlı İletişim Bilgilerini Güncelleme” menüsünü seçerek telefon numaranızı güncelleyebilirsiniz. ATM’lerden sadece telefon numarası güncelleme işlemi yapılabilir.
  • Ziraat Bankası şubelerine giderek bilgi güncelleme : Bulunduğunuz yerdeki herhangi bir Ziraat Bankası şubesine nüfus cüzdanıyla gidip bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. İlk olarak gişe işlemlerinden sıra almanız gerekiyor. Sıra size geldiğinde ise gişe yetkilisine bilgilerinizi güncellemek istediğinizi belirtmeniz yeterli.
  • Ziraat müşteri hizmetleri ile telefon numarası güncelleme : Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini 444 00 00 arayıp telefon numarası güncelleme talebinde bulunabilirsiniz. Fakat müşteri hesap güvenliği adına sizleri şubeye ya da ATM’ye giderek güncelleme yapmanızı önerebilirler.
  • Ziraat Bankası SMS ile telefon numarası güncelleme : Telefon numarası güncelleme ile ilgili en çok merak edilen yöntem budur. Fakat Ziraat Bankası’nın SMS ile telefon numarası güncelleme hizmeti yoktur.
  • Ziraat Bankası mobil bankacılık telefon numarası değiştirme : Ziraat Bankası mobil bankacılık sayesinde telefon güncellemesi yapılabilir. Mobil bankacılığınıza şifreniz ile giriş yapın. Daha sonra menüyü seçip ardından “Profil ve Ayarlar” bölümünü seçin. Gelen bölümde “İletişim Bilgilerim” menüsünü seçin. Buradan güncellemek istediğiniz alanı seçip yeni bilgilerinizi girebilirsiniz. Böylelikle Ziraat Bankası şubeye gitmeden telefon numarası güncelleme yapabilirsiniz.
  • Ziraat Bankası internet bankacılığı telefon numarası güncelleme : Bu yöntem ile telefon numarasını maalesef güncelleyemezsiniz. Hesap güvenliği adına bu işlemde kısıtlama vardır. Bunun yerine yukarıdaki yöntem olan mobil bankacılıkla işlem yapabilmeniz mümkündür. İnternet bankacılığı telefon numarası değiştirme işlemi oldukça kolaydır.

Ziraat Bankası Adres Güncelleme

Birçok banka müşterisi adresi güncel değilse bile güncellemeye ihtiyaç duymuyor. Fakat bu son derece yanlış bir durum. Bilgileriniz güncel olmadığı taktirde hesabınız bloke bile edilebilir. Adres güncellemesi için ise şubelere gitmenize gerek kalmıyor. Ziraat Bankası mobil bankacılıktan iletişim bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri hizmetleriyle adres değiştirme işlemini de yapabilirsiniz. Bunun için 444 00 00 telefon numarasından arama gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Bilgi Güncelleme

YouTube video

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu