Ziraat Bankası Bilgi Güncelleme|Telefon Numarası |Adres – OGS ve E-Posta Güncelleme

Ziraat Bankası bilgileri güncelleme işlemi oldukça önemli bir durum. İlerideki bankacılık işlemlerinizi sorunsuz halledilmek için güncel olmayan bilgileri mutlaka değiştirmeniz gerekiyor. Güncellenmediği taktirde ise hesabınız, kartınız bloke edilebilir hatta kredi notunuz düşebilir.
Ziraat Bankası bilgi güncelleme işlemi sayesinde tüm bilgilerinizi değiştirebilirsiniz. Genelde en çok telefon numarası güncelleme işlemi yapılıyor. Ancak kimi zaman adres, mail, OGS bilgilerinde de güncelleme yapmamız gerekebiliyor. Ziraat Bankası telefon numarası güncelleme ya da diğer bilgilerinizi güncelleyebilmeniz için uygulamanız gereken adımları yazının devamında belirttik.

Ziraat Bankası Bilgi Güncelleme Nasıl Yapılır?

Bilgilerinizi birçok yerden güncelleyebilirsiniz. Bu tercihleri sizler için aşağı bölümde sıraladık.

  • Ziraat Bankası ATM üzerinden bilgi güncelleme : Kartınızı ATM’nin kart girişine yerleştirin ve şifrenizi girin. Daha sonra “Kayıtlı İletişim Bilgilerini Güncelleme” menüsünü seçerek telefon numaranızı güncelleyebilirsiniz. ATM’lerden sadece telefon numarası güncelleme işlemi yapılabilir.
  • Ziraat Bankası şubelerine giderek bilgi güncelleme : Bulunduğunuz yerdeki herhangi bir Ziraat Bankası şubesine nüfus cüzdanıyla gidip bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. İlk olarak gişe işlemlerinden sıra almanız gerekiyor. Sıra size geldiğinde ise gişe yetkilisine bilgilerinizi güncellemek istediğinizi belirtmeniz yeterli.
  • Ziraat müşteri hizmetleri telefon numarası güncelleme : Ziraat Bankası telefon numarası güncelle işlemi için müşteri hizmetlerini 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 telefon numarası üzerinden arayabilirsiniz. Daha sonra telefon numarası değiştirme talebinde bulunabilirsiniz. Fakat müşteri hesap güvenliği adına sizleri şubeye ya da ATM’ye giderek güncelleme yapmanızı önerebilirler.
  • Ziraat Bankası SMS telefon numarası değiştirme : Ziraat Bankası telefon numarası güncelleme ile ilgili en çok merak edilen yöntem budur. Fakat Ziraat Bankası’nın SMS ile telefon numarası güncelleme hizmeti yoktur.
  • Ziraat Bankası mobil bankacılık bilgileri değiştirme : Ziraat Bankası mobil bankacılık sayesinde tüm kişisel bilgilerin güncellemesini yapılabilirsiniz. Ziraat Bankası telefon numarası güncelleme için ya da Ziraat Bankası e-posta değiştirme ve diğer bilgileri güncellemek için mobil bankacılığınıza şifreniz ile giriş yapın. Daha sonra menüyü seçip ardından “Profil ve Ayarlar” bölümünü seçin. Gelen bölümde “İletişim Bilgilerim” menüsünü seçin. Buradan güncellemek istediğiniz alanı seçip yeni bilgilerinizi girebilirsiniz. Böylelikle Ziraat Bankası şubeye gitmeden telefon numarası güncelleme yapabilirsiniz.
  • Ziraat Bankası internet bankacılığı telefon numarası güncelleme : Bu yöntem ile telefon numarasını maalesef güncelleyemezsiniz. Hesap güvenliği adına bu işlemde kısıtlama vardır. Bunun yerine yukarıdaki yöntem olan mobil bankacılıkla işlem yapabilmeniz mümkündür.

Ziraat Bankası Adres Güncelleme

Ziraat Bankası adres güncelleme : Birçok banka müşterisi adresi ya da diğer bilgileri güncel değilse bile güncellemeye ihtiyaç duymuyor. Fakat bu son derece yanlış bir durum. Bilgileriniz güncel olmadığı taktirde hesabınız bloke bile edilebilir. Adres güncellemesi için ise şubelere gitmenize gerek kalmıyor. Ziraat Bankası mobil bankacılıktan Ayarlar > Profil ve Ayarlar > İletişim Bilgilerim bölümünden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri hizmetleriyle adres değiştirme işlemini de yapabilirsiniz. Bunun için 444 00 00 telefon numarasından arama gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat ATM’den Bilgi Güncelleme Nasıl Yapılır?

Ziraat ATM’den bilgi güncelleme nasıl yapılıyor? Ziraat Bankası ATM’lerinden sadece telefon numaranızı güncelleyebilirsiniz. Adres, e-posta ve OGS vb. bilgileri maalesef güncelleyemezsiniz. ATM’deki yapılabilecek işlemler bu kapsamda oldukça sınırlı olduğu için sadece telefon numarasınız güncelleyebilirsiniz.
Ziraat Bankası ATM’den bilgi güncelleme işlemini şu şekilde yapabilirsiniz : ATM’ye kart ile birlikte gitmeniz gerekir. Kartı ATM’ye yerleştirdikten sonra şifrenizi girin. Karşınıza direkt genel menü gelecektir bu menüde “Kayıtlı İletişim Bilgilerini Değiştirme” seçeneğini seçin. Telefon numarasını güncellemek isteyip istemediğinize dair bir seçenek sunacaktır. Buna onay verdikten sonra yeni telefon numaranızı girebilirsiniz. Telefon numarasını doğru tuşladığınız taktirde Ziraat Bankası tarafından SMS ile bir kod gelecektir tarafınıza. Bu kodu da ATM’den girdikten sonra bilgileri güncelleme işleminiz başarılı olacaktır. Daha sonrasında kartınızı ATM’den alıp tekrar ATM’ye takıp telefon numaranız değişmiş mi diye kontrol de edebilirsiniz.

Ziraat Bankası OGS Bilgi Güncelleme

Ziraat Bankası OGS bilgi değiştirme : Araç sahibi olan banka müşterilerinin bilgi güncellemesinde en çok merak ettikleri konu OGS bilgi güncellemesidir. Araçların satılması ya da yapılan plaka değişikliklerinde OGS bilgisinin de güncellenmesi gerekir. Sahip olduğunuz araçlarla ilgili bu kapsamda bir değişiklik yapıldıysa bankanın çağrı merkezi ile 444 00 00 telefon numarası üzerinden irtibat kurmanız gerekiyor.
Ancak özellikle belirtmeliyiz ki araç satışı yaptıysanız bunu mutlaka bildirmeniz gerekir. Bildirmediğiniz taktirde OGS cihazınızdan bir başkası yararlanmış olacaktır. Dolayısıyla satışını yaptığınız aracın OGS ödemesi de sizin tarafınızdan karşılanmış olacaktır. Ziraat OGS bilgi güncelleme işlemini yapmak için Ziraat Bankası şubelerine gidebilirsiniz. Ya da internet bankacılığını, telefon bankacılığını kullanarak da bilgi güncellemesini yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu