Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Sizlerin de sim kartı eğer bloke olduysa aşağıdaki bilgiler sayesinde çok kolay bir şekilde bu sorunu çözebileceksiniz. Sim kartımız bloke olduğunda internet bankacılığı işlemlerimizi de yapamayız. Bu yüzden tüm sorulan soruları aşağı bölümde yanıtladık.

Ziraat Bankası onay bildirimi gelmiyor ne yapmalıyım?
Ziraat Bankası güvenlik nedenlerinden dolayı güncel numaranızı, operatörü kayıt altına almaktadır. Fakat numaranızı değiştirdiğinizde ya da farklı bir operatöre geçiş sağladığınızda sim kartınız direkt bloke olmaktadır. Bloke olduğu taktirde internet bankacılığı işlemlerinizi yapamazsınız.
Ziraat Bankası sim kart değişikliği bloke kaldırma : İşlemleriniz için internet bankacılığına giriş yaptığınızda sim kartınızın bloke olduğuna dair bir uyarı veriyorsa bloke işlemini kaldırmanız gerekiyor. Sim kart bloke kaldırma ziraat işlemi oldukça basit aslında. Üstelik bu işlemi yapabilmeniz için birkaç yöntem belirttik. Size en uygun olan yöntem ile bu işlemi yapabilmeniz mümkün.

Ziraat Bankası Sim Kart Bloke Kaldırma

Sim kart değişikliği Ziraat Bankası : Eğer sim kartınızı değiştirdiyseniz ve internet bankacılığına giriş yaparken bloke uyarısı aldıysanız bunu kolay bir şekilde kaldırabilirsiniz. Ziraat Bankası müşterilerinin güvenli bir biçimde alışveriş yapmasını ve hesabını koruması amacıyla müşteri bilgilerini güncel tutmak istiyor. Bloke uyarısı aldıktan sonra bilgilerinizi doğru bir şekilde güncellemeniz sorunu çözecektir. Sim kartı bloke kaldırma yöntemleri :

  • Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden bloke kaldırma
  • Ziraat Bankası ATM’lerinden sim blokesi kaldırma
  • Ziraat Bankası şubelerinden sim bloke kaldırma

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden sim kart blokesi kaldırma : Sim kartı blokeniz varsa müşteri hizmetlerini 444 00 00 telefon numarası üzerinden arayarak bloke kaldırma işlemini yapabilirsiniz.
Ziraat Bankası ATM’den sim kart blokesi nasıl kaldırılır : Bulunduğunuz yerdeki en yakın Ziraat Bankası ATM’sine gidebilirsiniz. Kartınızı kart girişine koyup şifrenizi girdikten sonra ana ekran gelecektir. Buradaki adımları şu şekilde uygulamanız gerekiyor ; Diğer İşlemler > Bilgi ve Şifre İşlemleri > Sim Blokesi Kaldırma seçeneğini seçebilirsiniz.
Banka şubesine giderek sim kart blokesi kaldırma : Size en yakın Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz. Daha sonra ilgili yetkililerden sim kartı bloke kaldırma işlemini talep edebilirsiniz.

Sim Kart Neden Bloke Olur?

Müşteri bilgileri bankalarda kayıt altında tutulmaktadır ve bankalar üst düzey güvenlik kapsamında bu bilgileri korumaktadır. Özellikle bankada yer alan kayıtlı numaranız Ziraat Bankası için de oldukça önemlidir. Çünkü yapılan internet bankacılığı işlemleri SMS ve cihazınıza gelen bildirimler sayesinde yapılıyor. Bu nedenle sim kartınız bloke olduysa yukarıdaki yöntemleri uygulayarak bloke işlemini iptal edebilirsiniz. Peki sim kartı niye bloke olur? Sim kartınızı değiştirdiğinizde ya da farklı bir operatöre geçiş sağladığınızda bankanız güvenlik sebebi nedeniyle sim kartınızı bloke edebilir. Ancak bu blokeyi kaldırabilmeniz mümkün.

Ziraat Bankası Onay Kodu Gelmiyor

İnternet bankacılığına giriş yaparken doğrulama kodu için telefonunuza SMS ile bir kod gelir. Ziraat Bankası onay kodu gelmiyor ne yapmalıyım?
Sim kartı değişikliği ya da operatör değişikliği yaptıysanız ve bilgilerinizi güncellemediyseniz bankanız sim kartınızı bloke etmiş olabilir. Yukarıda yer alan yöntemler ile blokeyi kaldırmanız mümkün. Ya da direkt 444 00 00 telefon numarasından Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile görüşüp, blokeyi kaldırmalarını isteyebilirsiniz.

Ayrıca kişisel bilgileriniz de oldukça önemli. Güncellemediğiniz taktirde hesabınız bloke edilebilir. Bu yüzden aşağıda yer alan linkteki yazımıza mutlaka bakmanızı öneririz.

Ziraat Bankası İletişim Bilgileri Nasıl Güncellenir?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu